Udstillings resultater

Her finder du årets resultater for BIR og BIM fra DKK's og KSS's udstillinger.
De opdateres via hundeweb for hver gang en udstilling afholdes. 
Hvis man ønsker tilføjelse af billeder under den enkelt udstilling, kan de sendes til Prazsky Krysarik Gruppen. 

*BIR Baby = Bedste Baby i racen 

*BIR Hvalp = Bedste Hvalp i racen

*BIR = Bedst i Racen

*BIM = Bedst i Modsat køn

*BIRV= Bedste Veteran

* BIRJ= Bedste Junior

2021

Vi håber at der kommer udstillinger i 2021, hvis Corona tillader det. 

2020

På grund af Covid-19 har alle udstillinger været aflyst i 2020

Hillerød 15-16 Februar, KSS

16 Februar udstilling 3:

Deltagere: 3

Jugde: Torsten Lemmer

BIR: Tough N Tiny's Isco Inferno

BIM: Danish Divine Angelic Alba

BIRJ: anish Divine Angelic Alba

 

16 Februar udstilling 4:

Deltagere: 3

Jugde: O. Yanchev

No dogs placed

   

15. februar udstilling 1:

Deltagere: 6

Jugde: Jasna Matejcic

BIR: Midnight Lux Poker face PartyPingla

BIM: Tough N Tiny's Isco Inferno

BIRV: Horymir Nermin

BIRJ:  Midnight Lux Poker face PartyPingla

 

15. februar udstilling 2:

Deltagere: 6

Jugde: Annika Ulltveit-Moe

BIR: Midnight Lux Poker face PartyPingla

BIM: Horymir Nermin

BIRV: Horymir Nermin

BIRJ:  Midnight Lux Poker face PartyPingla

 

 

 

Fredericia 8 Februar, DKK

Deltagere: 9

Jugde: Svante Frisk

BIR: Tough N Tiny's Isco Inferno

BIM: Snowtops Xanadu

BIR Baby: Keyshia´s Diamonds Destiny

BIR Hvalp: Little Beauty Souls Bertoni Brothers Beatstie Boy

 

 

2019

IDS Herning 2-3/11

3/11

Deltagere: 18

Jugde: Tanya Ahlman-Stockmari

BIR: Midnight Lux Poker Face PartyPingla

BIM: Snowtops Nobel Nilas

BIRV: Horymír Nermin

 

2/11

Deltagere: 12

Jugde: Svend Løvenkjær

BIR: Snowtops Nobel Nico

BIM: Tough N Tiny's Gaia

 

 

KSS udstilling, Aars 12-13/10-2019

12/10-2019 Toy Winner show

Deltagere: 6

Jugde:Adolfo Martinez Noguera

BIR: Tough N Tiny's Isco Inferno

BIM: Midnight Lux Poker Face PartyPingla

BIR JR: Midnight Lux Poker Face PartyPingla

BIR Veteran: Horymir Nermin

 

 

13/10-2019 Speciality show

Deltagere 4

Jugde: Céline Bottussi Jocquel

BIR: Tough N Tiny's Isco Inferno

DKK IDS Ballerup 21/9-2019

Deltagere: 7

Jugde: Arne Foss

BIR: Midnight Lux Poker Face Partypingla

BIM: Tough N Tiny's Isco Inferno

Bedste Veteran: Horymir Nermin

 

DKK IDS, Bornholm 17-18/8

18/8

Deltagere: 10

Jugde: Per kr. Andersen

BIR: Noster Mirabilis Prettylike Playboy

BIM: Bulinka Z Podkozi

BIR Veteran:Bulinka Z Podkozi

 

17/8

 

Deltagere: 10

Jugde: Annette Bystrup

BIR: Vivien Z Vysehradského Podhradi

BIM: Gripen Inspiring Idefix

BIR Veteran: Bulinka Z Podkozi

KSS udstilling, Bornholm 16/8

 

Udstilling 1

Deltagere 9

Jugde: Jochen Eberhardt

BIR: Vivien Z Vysehradského Podhradi

BIR JR: Noster Mirabilis Bubbelgum Jenka

BIR Veteran: Bulinka Z Podkozi

 

Udstilling 2

Deltagere 9

Jugde: Tamás Jakkel

BIR: Bulinka Z Podkozi

BIR Veteran: Bulinka Z Podkozi

DKK National/Nordisk udstilling Horne 4/8-2019

Deltagere: 5

Jugde: Antoan J. Hlebarov

BIR: Eolin Chijakas- Black Original

BIM: Kryscroft Meeko

BIR og BIM

KSS udstillinger, Vejen, 19, 20 og 21/7

19/7

Deltagere: 3

Jugde: José Homem De Mello

BIR: Little Beauty Souls Armani's Aslan 

BIM: Parvusfidius Halva Hadera

 

20/7

Deltagere: 3

Jugde: Oo Hock Tan

BIR: Tough N Tiny's Isco Inferno

BIM: Parvusfidius Halva Hadera

 

21/7

Deltagere: 3

Jugde: Bente Marker

BIR: Tough N Tiny's Isco Inferno

BIM: Parvusfidius Halva Hadera

 

 

DKK Vejen, Nordisk udstilling 21/6

Deltagere: 2 

Jugde: Bo Lasthein Andersen 

BIR: Kryscroft Inny

DKK National udstilling, Nykøbing falster, 10 Juni

Deltagere: 2

Jugde: J.R. Walsh

BIR: Eolin Chijakas- Black Original

  

KSS udstilling, Nykøbing Falster 25-26/ Maj

Lørdag 25 Maj

Udstilling 1

Deltagere: 4

Jugde: Henrik Johansson

BIR: Little Beauty Souls Armani's Aslan

BIM: Tough N Tiny's Hailey Hathor

 

Lørdag 25 Maj

Udstilling 2

Deltagere: 4

Jugde: Thorbjörn Skaar

 

BIR Hvalp: Danish Divine Amaze Me Aggie

BIR: Tough N Tiny's Hailey Hathor

BIM: Little Beauty Souls Armani's Aslan

 

 

Søndag 26 Maj

Udstilling 3

Deltagere: 2

Jugde: Joacim Ohlsson

BIR: Little Beauty Souls Armani's Aslan

 

Søndag 26 Maj 

Udstilling 4

Deltagere: 2

Jugde:Ligita Zake

BIR: Tough N Tiny's Isco Inferno

 
 

DKK IDS Roskilde 12 Maj

Søndag 12/5-2019

Deltagere: 14

Dommer: Leif Ragnar Hjorth

BIR: Kryscroft Inny

BIM: Serebryanaya Zvezda Matey

Bedste Baby: Midnight Lux Poker Face PartyPingla

Bedste Hvalp: Danish Divine Angelic Alba

Bedste Veteran: Cesinka Cekanka

BIR OG BIM

DKK IDS Roskilde, 11 Maj

Lørdag 11/5-2019

Deltagere: 13

Dommer: Bo Skalin

BIR: Serebryanaya Zvezda Uitny 

BIM: Noid Ornamente Cle De Sol

Bedste Baby: Midnight Lux Poker Face PartyPingla

Bedste Hvalp: Danish Divine Angelic Alba

Bedste Veteran: Cesinka Cekanka

BIR OG BIM

DKK Nordisk udstilling Roskilde 10 Maj

Fredag 10/5-2019

Deltagere: 14

Dommer: Rune Lysgaard, NO 

BIR: Tough N Tiny's Hailey Hathor

BIM: Serebryanaya Zvezda Matey 

Bedste Veteran: Cesinka Cekanka

 

 

 

  

Klubben for små selskabshunde, Hedensted 23/3-2019 

Udstilling 1:

5 deltagere, 1 baby

Dommer: Marit Sunde

BIR: Tough N Tiny's Isco Inferno

BIM: Tough N Tiny's Hailey Hathor

Bedste Baby: Midnight Lux Pokerf ace PartyPingla

Bedste Veteran: Horymír Nermin

 

Udstilling 2:

 

5 deltagere

Dommer: Uschi Eisner

BIR: Little Beauty souls Armani's Aslan

BIM: Tough N Tiny's Hailey Hathor

Bedste Junior: Kryscroft Meeko

Udstilling 1

Udstilling 2

Dansk Kennel Klub, Fredericia den. 10 feb. 2019:

4 deltagere, 2 babyer

Dommer: Jan Sonne-Schmidt

BIR: Little Beauty souls Armani's Aslan

BIM: Tough N Tiny's Hailey Hathor

Bedste Baby: Danish Divine Amaze Me Aggie

Fredericia 2019

10/2-2019

BIR: Little Beauty Souls Armani's Aslan

BIM: Tough N Tiny's Hailey Hathor

Tillykke til begge hunde og ejere med Champion titlerne.

2018

Dansk Kennel Klub, Fredericia den. 10 feb. 2018:

6 deltagere

Dommer: Annette Bystrup

BIR: Tough N Tiny's Haily Hathor
BIM: Little Beauty souls Armani's Aslan. 

Dansk Kennel Klub, Roskilde den. 11. Maj 2018 ( Nordisk)

13 deltagere

Dommer: Leif-Herman Wilberg

BIR Hvalp: Kryscroft Meeko

BIR: Tough n Tiny's Gaia

Dansk Kennel Klub, Roskilde den. 12. Maj 2018

12 deltagere

Dommer: Svein Helgesen

BIR Hvalp: Kryscroft Meeko

BIR: Little Beauty souls Armani's Aslan
BIM: Woogie Boogie od Princezny Kacenky

Dansk Kennel Klub, Roskilde den. 13. Maj 2018

12 deltagere

Dommer: Eeva Rautala

BIR Hvalp: Kryscroft Meeko

BIR: Little Beauty souls Armani's Aslan
BIM: Etta James Kazari Toya-Ken

Dansk Kennel Klub, Kreds 6. Århus, den 27 juni 2018. 

BIR: Little Beauty souls Armani's Aslan
BIM: Berta

Klubben for Små Selskabshunde, Otterup, den 3 juni 2018. Udstilling 3

5 deltagere

Dommer: Kerstin Nilsson

BIR Hvalp: Kryscroft Meeko

BIR: Parvusfidius Halva Hadera
BIM:Tough N Tiny's Isco Inferno

 

Klubben for Små Selskabshunde. Otterup, den 3 juni 2018. Udstilling 4.

5 deltagere

Dommer: Vija Klucniece

Bedste hvalp: Kryscroft Meeko

 

BIR: Tough N Tiny's Haily Hathor

 

Dansk Kennel klub National udstilling Århus, 18 Maj 2018

4 deltagere

Dommer: Annette Bystrup

BIR: Little Beauty Souls Armani's Aslan

BIM: Berta

 

Dansk Kennel Klub, international udstilling Vejen, 16-17 Juni 2018

16 Juni, 4 deltagere

Dommer: Gunilla Skallman

BIR: Little Beauty Souls Armani's Aslan

 

17 Juni, 4 deltagere

Dommer: Nina Karlsdotter

Ingen CK givet

Klubben for små selskabshunde, Vejen 20-22 Juli 2018

 

20 Juli, 2 deltagere

Dommer Anca Giura

BIR: Crested Clan I'm a super beauty

BIM: Little Beauty souls Armani's Aslan

 

21 Juli, 3 deltagere

Dommer: Rodi Hübenthal

BIR:  Crested Clan I'm a super beauty

 

22 Juli, 3 deltagere

Dommer: Wera Hübenthal

Dommer 

BIR:  Crested Clan I'm a super beauty

Dansk Kennel Klub, Nordisk udstilling, 4 August 2018

3 deltagere

Dommer: Dirk Spruyt

BIR: Crested Clan I'm a super beauty

BIM: Little Beauty souls Armani's Aslan

Klubben for små selskabshunde, Bornholm 17 August 2018 udstilling 1

6 Deltagere

Dommer: Ramuné Kazlauskaite

BIR: Tough N' Tiny's Isco Inferno

BIM: Eolin Chijakas- Black Original

Bedste Junior: Kryscroft Meeko

     

Klubben for små selskabshunde, Bornholm 17 August 2018 udstilling 2

6 deltagere

Dommer: Karl-Erik Johansson

BIR: Tough N' Tiny's Isco Inferno

Dansk Kennel Klub, international udstilling Bornholm, 18-19 August

18 August, 5 deltagere

Dommer: Marie K. Due Petersen

BIR: Kryscroft Meeko

BIM: Eolin Chijakas- Balck Original

     

19 August, 5 deltagere

Dommer: Birte Scheel

BIR: Little Beauty Soluls Armani's Aslan

BIM: Good Idea Black Opium

Dansk Kennel Klub, international udstilling Ballerup 23 september 2018 

6 deltagere

Dommer: Svante Frisk

BIR: Tough N' Tiny's Isco Inferno, KBHV

BIM: Tough N' Tiny's Hailey Hathor, KBHV 

   

Klubben for små selskabshunde, Næstved 6-7 Oktober 2018

 

6/10-2018, 6 deltagere

Dommer: Thomas Kucera

Ingen placeret.

 

7/10-2018, 6 deltagere 

Dommer Dusan Panuvic

BIR: Crested Clan I'm a super beauty

IDS Herning 3-4 November 2018

3/11-2018

Dommer: Harto Stockmari

BIR: Bulinka Z Podkozi

BIM: Gripen Inspiring Idefix

BIRV: Bulinka Z Podkozi

 

4/11-2018

Dommer: Kitty Sjong

BIR: Kryscroft Inny

BIM: Gripen Inspiring Idefix

BIRV: Gripen Inspiring Idefix

KSS udstilling Middelfart

25/11-2018

Dommer: Bente Bjerkass 

BIR: Crested Clan I'm a super beauty